Miło nam poinformować o nawiązaniu współpracy z bajkownicą.pl . Jest to sklep internetowy, który oferuje zabawki dla dzieci, artykuły szkolne, książeczki dla najmłodszych czytelników oraz artykuły dla niemowląt.

Rozwijanie zdolności plastycznych i fizycznych u dziecka

Każdy człowiek ma w sobie różne zdolności i zainteresowania. Zwykle ujawniają się one już we wczesnym dzieciństwie. Rolą rodziców i opiekunów jest więc udział w odkrywaniu i rozwijaniu wrodzonych talentów. Słowo odkryć wydaje się być słowem kluczowym, bo nie wszystkie predyspozycje naszych dzieci są oczywiste i widoczne gołym okiem. Poświęćmy więc chwilę na omówienie dwóch różnych uzdolnień, ale wcale nie wykluczających siebie.

Talent plastyczny

Świat który nas otacza, to głównie dzieło rąk ludzkich – architektura budynków, wystrój wnętrz, ubrania, ozdoby, sztuka a nawet architektur krajobrazu. Zatem piękno lub brzydota aczkolwiek subiektywne są jednak wytworem ludzkim. Często podziwiając widok, czy przedmiot mówimy, że ktoś „miał rękę”. Nic jednak samo nie przychodzi, a każdy przedmiot, dzieło sztuki lub aranżacja wystroju okna wymaga pieczołowitości talentu i pracy. Wrażliwość estetyczna powinna być pielęgnowana już od dziecka. Najlepiej wykorzystać do tego odpowiednie zabawki, które pomogą odkryć talent u dziecka i go rozwijać. Są oczywiście przybory i materiały dla różnych kategorii wiekowych, ale nie ma tu w żadnych przeciwwskazań. Zacząć można od prostych rysunków z użyciem mat wodnych , na których maluje się wodnymi flamastrami i dziecko nie pobrudzi sobie rączek ani ubranka.

Przy tworzeniu przestrzennych figur i budowli świetnie sprawdza się masa plastyczna . Podobną role może spełniać też piasek kinetyczny . Dziewczynki mogą spełniać swoje marzenia w świecie ozdób i biżuterii. Posłużą do tego kolorowe zestawy do robienia biżuterii , a chłopcy chętniej pewnie się odnajdą przy składaniu zestawów konstrukcyjnych .

Zdolności ruchowe

Czasy współczesne kuszą nasze dzieci elektronicznymi gadżetami i oczywiście to nic złego, bo postęp jest nieunikniony. Ale przez to na dalszy plan spychamy rozwój fizyczny dziecka, zainteresowania sportowe i częste nieodkryte zdolności w tym zakresie. Warto więc dbać o kondycję fizyczną, bo co do tego dzisiaj już nikogo przekonywać nie trzeba. Warto więc zacząć dzieci zapoznawać z różnorodnymi formami aktywnej zabawy, sportu i rekreacji. Na początek niech będą to piłki do rzucania czy kopania , do utrzymywania równowagi posłużyć mogą rowerki biegowe lub hulajnoga dla dzieci . Maluchom na początek wystarczy samochód jeździk . Świetnie sprawdzają się przeróżne zabawki ogrodowe, np. traktorki na pedały . Choć pewnie marzeniem każdego dziecka jest mieć traktor na akumulator . Pozostają jeszcze różnorodne gry sportowe i zabawy w ogrodzie jak koszykówka dla nieco starszych dzieci lub zjeżdżalnia dla nieco młodszych. Warto zadbać o aktywizujące zabawki, sami przy nich też możemy się świetnie bawić. W sklepach internetowych takich jak bajkownica.pl  jest całe morze zabawek i artykułów dziecięcych, które umilą czas całej rodzinie.